Navzdory covidu se přeci jen podařilo realizovat svépomocí, participačně, za podpory obce a programu “Zelené oázy” Nadace Partnerství většinu výsadeb. Možná díky nepříznivým podmínkám se na realizaci těšili děti i rodiče mnohem více.
Zbývá ještě mnoho věcí, které jsou ovšem závislé na realizaci altánu, takže se budeme těšit v příštím roce! A třeba již v červnu oslavíme závěr školního roku v multifunkčním altánu/podiu za doprovodu kapely, rodičů i široké veřejnosti. Realizace 2020.
V současnosti zpracovávám projekty pro Výsadbu stromů pro obce převážně ve Středočeském a Ústeckém kraji.
Jedná se často o stromořadí, obecní sady, solitérní stromy, větrolamy či živé ploty v intravilánu. Nově je tento program určen i pro extravilán, tedy krajinu, výsadby v krajině.
Další ročník úspěšného semináře s exkurzemi po příbězích domů a zahrad pořádané spolkem Ekodům z.s. v Praze, v refektáři Emauzského kláštera.
Energeticky úsporné stavby z přírodních materiálů z pohledu jejich uživatelů a architektů. Příběhy o tvorbě vlastního domova od prvních úvah až po zabydlení, exkurze do staveb i zahrad. Letošní ročník je zaměřen na téma cirkulární architektury.
Nové „Příběhy domů“ jsou stíhány koronou, leč nové formy přicházejí, letos tedy i ON-LINE.
———————–
Tato konference se z jara přesunula na náhradní datum 9. – 11. října2020. Prosím sledujte web, kde je i program, odkaz na přihlášení i online vstupenky
Zajímá vás téma: VODA V ZAHRADĚ, jak využívat DEŠŤOVOU VODU V ZAHRADĚ, jak předejít SUCHU V ZAHRADĚ, co je to DEŠŤOVÝ ZÁHON? Chcete zažít všechny tyto a jiné vodu – šetřící a doprovodné prvky NA VLASTNÍ OČI? Pak přijďte, realizace uvidíte v praxi na ČTYŘECH certifikovaných přírodních zahradách V LIBERECKÉM A ÚSTECKÉM KRAJI.
Cena: 500 Kč/osoba
V ceně jsou 2 přednášky, 4 exkurze, 2 drobná občerstvení, vstupné do zahrad.
Přihlašujte se do 31. 8. 2020. Počet účastníků je omezen.
9:30 Martina Burešová (Krajina a zahrada, z.s.) – Přírodní zahrady u nás, v Libereckém a Ústeckém kraji
9:40 Petra Šilberská (Ateliér Prostory) – Voda v zahradě, hospodaření s vodou
10:10 přestávka na občerstvení
Exkurze
Každá zahrada má k tématu co říci, ať už jezírkem, využíváním dešťové vody, pobřežními porosty či čištění odpadních vod. Kromě toho splňují podmínky přírodních zahrad, které jsou v každém případě inspirativní a zároveň prospěšné pro životní prostředí.
10:30 Ukázková přírodní zahrada Levandule – prohlídka s komentářem, Dřevčice 10, 472 01 Dubá
12.00 Přejezd 0,75h
12:45 Přírodní zahrada v Úštěku – prohlídka s komentářem, Kamenná 139, 411 45 Úštěk – České Předměstí
13:30 Přejezd 1,5h
15:00 Přírodní zahrada u slaměnky v Křižanech – prohlídka s komentářem, Křižany 426, 463 53 Křižany
16:00 Přejezd 0,5h
16:30 Přírodní zahrada v Liberci – prohlídka s komentářem, malé občerstvení, Irkutská 83, 460 10 Liberec XVIII-Karlinky
během semináře je zajištěno malé dopolední a odpolední občerstvení. Vzhledem k větším přejezdům, není prostor na oběd, proto si prosím vezměte s sebou oběd formou cestovní svačiny.
Přihlášku vyplňte ZDE, uzávěrka přihlášek je 31. 8. 2020.
Na základě vyplnění přihlášky Vám vystavíme fakturu účastnického poplatku.
Pokud si budete chtít domluvit spolujízdu, použijte formulář ZDE
Storno podmínky:
8 dnů a méně před začátkem akce, poplatek nelze vrátit. Je možné za sebe najít náhradníka.
“Corona-necorona, zahrada musí bejt!” Jedna zahrada se mění a okrašluje, sázíme skoro 3tisíce trvalek, spoustu keřů, vzrostlých stromů, měníme část trávníku na louku a je to radost 🙂
Zahrádka v Praze je nad všechno zlato, teď ještě vymyslet, aby působila radost, soukromí a dlouhodobě prosperovala. Toto je výzva na jedné stavební navážce, obklopena vysokými domy, na ploše 50m2.
Člověk mění názory. A když něco nefunguje, je třeba něco změnit. A to se týče i zeleně.
Zde hledáme nové pojetí jednoho svahu v jedné zahradě. Jehličnaté uskupení měníme na vstřícnější a přirozenější styl babiččiny zahrádky, tak uvidíme, jak se nám to povede..
Zahrada, která potřebuje závan čerstvého větru a pevnou vůli.
Pro třígenerační uživatele jsme vymysleli novější uspořádání a oživení stávající zahrady u rodinného dumu v Praze Kobylisích. Některé věci musí zůstat, jiné naopak, a pak je tu ještě prostor pro nový pohled a nové výsadby.
V projektu je myšleno mj. i na využití dešťové vody z plochy střechy domu i kůlny, i na to, jak zapojit vnoučata do realizace a údržby zahrady.
Spolu s ateliérem Land05 zpracovávám obnovu zeleně pro obec Smržovka. Jedna lokalita je okolí mokřadu a druhá na skalnatém výchozu v městské části zvaná Nová Smržovka.
Dendrologický průzkum je hotov.
Studie je rozpracovaná, ve fázi schvalování zastupitelstvem.