O nás

Od roku 1999 jsem samostatná projektantka či specialistka v oboru zahradní a krajinářská tvorba, Dlouhodobě se zabývám tvorbou obyvatelných veřejných prostranství, realizací projektů podporující a zlepšující životní prostředí a harmonizaci lidí a krajiny. Pracuji samostatně či v týmech, které se vytváří pro dílčí projekty.

Zkušenosti mám od poradenství při územním plánování, tvorbě koncepcí a strategií pro malé obce či městské části, přes průzkumy a analýzy městské či krajinné zeleně až po návrhy zeleně citlivé ke svému prostředí a okolí (zahrady, obnovy zámeckých parků, revitalizace starých alejí či památných stromů).

V posledních letech se více věnuji propagaci přírodních zahrad a školních a školkových zahrad s enviromentálním zaměřením, i ve spolupráci se spolkem Přírodní zahrada z.s. a to nejen tvorbou projektů, přednáškovou činností, workshopy ale i získáváním dotací na realizace.

V dalších aktivitách podporuji přírodně šetrné stavění, např. organizací semináře „Příběhy domů“ či exkurzích (se spolkem Ekodům, z.s.), stavbou vlastního slaměného domu, dále propaguji zapojování veřejnosti do projektů (ve spolupráci ČVUT Praha, či s Libereckým krajem).

Nekomerčně pracuji s přírodními energiemi v krajině a lidském těle (škola geomancie, Mistr Reiki, masáže).

Vzdělání:  MZLU Brno, Zahradnická Fakulta v Lednici na Moravě (inženýrské studium, 2000); ČVUT Praha, Stavební fakulta, (doktorské studium, 2011). Stáže: Irsko, Skotsko, USA.